⭐️روز جهاني كودك مبارك⭐️
اهداي لوازم التحرير توسط خيرين بزرگوار،به فرزندان ناشنوايان عزيز به مناسبت آغاز سال تحصيلي
(امور خيريه كانون ناشنوايان خراسان رضوي)

⭕️تردد رایگان معلولان در شهر

👤مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

🔸در راستای اجرای قانون حمایت از معلولان و پویایی بیشتر آن‌ها در جامعه، شهروندان معلول مشهدی با درجه شدید و خیلی شدید به‌زودی می‌توانند ۶۰سفر درون‌شهری با اتوبوس و مترو را رایگان انجام دهند.

🔸این طرح در کمیسیون‌های عمران، حمل‌ونقل و همچنین برنامه و بودجه به تصویب رسیده است و هفته آینده در جلسه علنی به رأی گذاشته می‌شود.

🔸این طرح، سالانه بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان برای شهرداری مشهد بار مالی دارد.

♦️محاسبه بهای بلیت مترو مشهد براساس مسافت

👤خلیل‌الله کاظمی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک‌وعمران شهردار مشهد:
🔹عده‌ای از شهروندان مثل دانش‌آموزان، دانشجویان، سالمندان و معلولان از تخفیف‌های ویژه‌ای در حوزه حمل‌ونقل برخوردار می‌شوند.
🔹همچنین اگر شهروندان به تهیه بلیت ماهانه اقدام کنند، پیشنهاد‌ها و تخفیف‌های مختلفی به آن‌ها ارائه خواهد شد.
🔹از سوی دیگر اگر شهروندان شیوه سفرشان را تغییر دهند، یعنی برای طی مسافت مسیر خود، سیستم حمل‌ونقلی خود را از مترو به اتوبوس تغییر دهند، نیز تخفیف‌هایی برایشان اعمال خواهد شد.
🔹لایحه اجرای عدالت در پرداخت کرایه براساس بعد مسافت و زمان برای قطارشهری مدنظر گرفته شده است، اما برای اتوبوس، چون تشخیص این موضوع مشکل است، نمی‌توان آن را عملی کرد./شهرآرا

اعزام نماينده كانون ناشنوايان خراسان اقای رسول طالبی همراه مترجم زبان اشاره(خانم ليلا منيري)به کانون ناشنوایان شهرستان قوچان درخصوص مشكلات ناشنوايان
باحضور رياست بهزيستي،نماينده فرمانداري و رئيس سازمان تبليغات اسلامي قوچان

تقدير و تشكراز رئيس هيئت مديره و مديرعامل كانون ناشنوايان خراسان رضوي در جلسه علني شوراي اسلامي مشهد مقدس به مناسبت هفته جهاني ناشنوايان

⭕️وجود ۴ هزار عضو در کانون ناشنوایان مشهد

👤معصومه ترابی مقدم، رئیس هیات مدیره کانون ناشنوایان خراسان رضوی در هفتاد و چهارمین صحن علنی شورای شهر مشهد:

🔸از شهرداری درخواست داریم در مورد فرهنگسازی نحوه برخورد با ناشنوایان اقدام کند. حدود ۴ هزار عضو در کانون ناشنوایان مشهد وجود دارد.

🔸در کانون سامانه‌ای طراحی شده است که ناشنوا با ارسال پیامک از ما در خواست مترجم می‌کند و ما هم به درخواست وی پاسخ داده و مترجم برایش ارسال می‌کنیم.

🔸از صدا و سیما درخواست داریم در برنامه‌های خود مترجم برای ناشنوایان اختصاص دهد‌.

🔸لایحه حمایت از حقوق معلولان متاسفانه در حوزه استخدامی به درستی رعایت نمی‌شود، یعنی خیلی از کارفرمایان هستند که برای برد تبلیغاتی خود ناشنوا را استخدام می‌کنند و بعد از اتمام تبلیغات کاری خود ناشنوا را بیرون می‌کنند.

نشست صمیمی و دیدار رياست محترم بهزیستی مشهد با رئيس هيئت مديره و مديرعامل كانون ناشنوايان استان وتجليل به مناسبت هفته جهاني ناشنوايان.

تقدير و تشكراز رئيس هيئت مديره و مديرعامل كانون ناشنوايان خراسان رضوي در جلسه علني شوراي اسلامي مشهد مقدس به مناسبت هفته جهاني ناشنوايان